Заробіток на написанні текстів

Робота рерайтеромПривіт всім моїм дорогим читачам!

Сьогодні я хотів би поговорити і розповісти вам про те, як можна заробити на написанні статей? І так, ви напевно, вже чули щось про заробіток в інтернеті, або про віддалену роботу. Якщо я буду виражатися як професіонали, то це буде називатися “Фріланс” що означає в перекладі “найманець” який виконує доручену йому роботу за гроші, в нашому випадку це називається Копірайт – написання статей за гроші.

Взагалі поняття “Фріланс” дуже широке і має дуже багато справ, наприклад: копірайт, рерайт, верстка сайтів, розробка унікальних шаблонів для сайтів та інші справи, але тільки все що пов’язано з IT і Web- дизайном.

Давайте не будемо заглиблюватися в подробиці, а просто розставимо все по порядку. І так почнемо з першого!

Основні поняття Фрілансу: 

Копірайт – це поняття означає написання авторського унікального тексту, тобто того тексту якому немає аналогів в інтернеті. Унікальність статей визначається спеціальними програмами і скриптами онлайн сервісів, але про програми я розповім трохи нижче.

Рерайт – Переписування авторського тексту своїми словами, так щоб цей переписаний текст не втратив суть самої суті і головне що б цієї статті не було в інтернеті, тобто 0% копій написаної статті в інтернеті. Звичайно, переписування статті це не копірайт, але не так уже й погано. Що стосується ціни, то вона природно буде набагато нижча, ніж у копірайту.

Неймінг – це українською кажучи, придумування назви для різних сайтів або програм, так взагалі для чого завгодно. Порада: новачкам я б порадив на перших порах зайнятися рерайтом або навіть копірайтом, так як там вимоги менші і заробити легше. Ну, ось тільки на початку при виборі роботи НЕ переоціните свої сили, а то інакше сунете туди да вашу назву не виберуть. А знаєте чому? За статистикою замовник вибирає тільки 8 пропозицій з тисячі, і що ви думаєте так легко потрапити в цю 8? Га? Ну дивіться самі вам вирішувати, тільки потім не ображайтеся самі на себе, бо не послухали мене.

Розмір оплати за написання статтей

Від чого залежить оплата за написання авторської статті? Залежить вона друзі мої, від того що в кожній статті платять за кожну тисячу знаків. Наприклад, 1000 знаків без пробілів = 30 грн. (це я просто навів для прикладу). В інших же випадках за написання статті платять повністю, тобто написав статтю і тобі за неї заплатили відразу 150-200 грн. А звідки я взяв конкретні цифри? Вся вартість роботи найманцем визначається самим замовником в ході розмови з найманцем.

Читайте:  Хто з'їв пам'ять в зв'язці nginx + php-fpm?

Тут уже обсяг статті, тобто кількість знаків не грає важливу роль, а грає дуже важливу роль в такій статті оригінальність і її якість, по-іншому “професійна журналістика”

Тисяча знаків – це включаючи в цю тисячу літери, символи та інші, крім прогалини, ось чому і за них і не платять. Загалом, за тисячу знаків без пропусків, в середньому платять 1-2 долари. А ось деяким гуру професіоналам платять по 5 доларів, а ви хочете так само писати за такі великі гроші? То тоді вчіться і через рік інший можете сміливо заявляти, що ви профі в написанні статей та їх рерайту!

Я припускаю, що для читачів очевидно і ясно, що статті можуть бути різними за розміром, але точні знаки без пробілів завжди встановлюються замовником для найманця. Так само щодо найманців. Вони можуть бути і блогерами, і коментаторами, я рекомендую брати до себе в найманців-блогерів, якщо ви виступаєте в ролі рекламодавця, так як ці люди мають завжди навик в досвіді написанні статей, так як вони ведуть свій блог і їм напевно не раз доводилося писати статті. Так само про оплату замовникам. Зазвичай всі фінансові операції відбуваються через електронну систему грошей WebMoney, так як цей спосіб дуже зручний і так далі…

Давайте я вам розповім тепер про “унікальність тексту”

Унікальність – Один з найважливіших факторів в житті веб майстра. Унікальність – це один дуже важливий фактор при написанні статей, пошукові системи (Yandex, Google) вони постійно індексують текст тобто сканують текст, і так само вони індексують інтернет на пошук аналогів статей, тобто якщо вашу статтю вже виклали в інтернет то відсотковість унікальності тексту становитиме 0% тому, що ваша стаття написана вами вже була раніше викладена в інтернет. Якщо ж вашу статтю ніхто виклав в інтернет то відсоток унікальності становитиме 100%, тобто аналогів статті не буде в інтернеті.

Читайте:  Налаштування e-mail повідомлень в Opencart

Перевіряють тексти на унікальність, спеціальними програмами, ось дві найбільш популярні програми такі як: Advego Plagiatus або ж Etxt. Ці дві програми були спеціально розроблені для перевірки унікальності тексту в інтернеті. Вони були написані двома біржами, до речі, у цих двох програм є сайти, і ще у біржі ETXT є онлайн версія програми на їхньому сайті.

Де шукати вам замовлення?

Роботу можна знайти на сайті: free-lance.ru. У чому перевага роботи на біржах? А в тому, що вам буде точно 100% гарантована оплата, тому що коли ваш замовник відразу підтверджує, що він вам оплатить роботу в будь-якому випадку. А в разі якщо ви берете замовлення у замовника безпосередньо то він вас може обдурити і українською, кажучи – “кинути”. Що таке безпосередньо? Ну це коли ви берете замовлення у замовника, наприклад через мобільний телефон, або ще, наприклад skype, icq і так далі, тобто не через сайт біржі.

Біржі текстів

На подібних біржах є два види заробітку, це написання статей на замовлення, і написання самостійно статей і викладання їх на продаж, в цьому випадку ви пишете самі статті і викладаєте на біржу, щоб у вас її купили. І так тут вам моя порада така: якщо ви напишите самостійно статтю і будете викладати її на біржу, то не ставте занадто високу ціну, в такому випадку, вашу статтю ніхто не купить і вона може пролежати там все життя.

Про теми найбільш популярних в інтернеті для написання статей я розповім трохи нижче.

TextSale – сама найбільш популярна система продажу/покупки контенту в Рунеті. Там замовлень менше ніж на advego але, зате є система рейтингу яка нараховується користувачам цієї системи за те, що вони роблять якісь угоди між собою (разово при реєстрації у вас з’являються 5 бонусних очок). І так система рейтингу:

  1. За кожну продану вами статтю вам нараховують по 1 балу, тобто +1 в вашу скарбничку.
  2. За кожен залишений іншим користувачам в вашу сторону відгук: позитивний вам дають +1, а негативний вам дають штраф -2 бали з вашої рейтингової скарбнички.
  3. Так само якщо ви повернете статтю, то у вас рейтинг падає аж -6. Так що будьте акуратніші з цим, інакше якщо ви будете в поганому рейтингу, то ставлення до вас як до замовника або виконавцю буде негативне.
Читайте:  Зміна домену на WordPress

Я раджу вам ставити ціну на біржах за 1000 знаків = 0,5 $. Таким чином, ви розпродасте свої статті куди вже швидше ніж завищивши ціну, чи не так?

Пошук роботи

Як показує досвід, більшість замовників сидять на форумах і там роблять угоди з виконавцями. Так я скажу з одного боку, що це погано, що типу вас можу 100% кинути, але бачте в там ціна більше і так далі…

Ось вам моя порада: якщо у вас немає ще досвіду і сил,  не кажучи вже про портфоліо робіт, то навіть не намагайтеся створювати теми на форумах без цього ви просто витратите свої сили і нерви. Загалом, я б радив поки набиратися досвіду в даній сфері в якій ви хочете спробувати випробувати свої сили і вміння! Ось вам парочка форумів: Mastertalk.ru, Mmgp.ru, Maultalk.com.

Корисні поради копірайтеру/рерайтеру

  1. Не беріться за складні замовлення. В середньому до 10000 тисяч знаків без пробілів, я думаю ви зможете подужати, ну а якщо вам захочеться більше грошей то і пишіть більше, не чекайте нікого!!! Пишіть, пишіть і ще раз пишіть!
  2. Не ставте найвищі ціни при роботі із замовником, тому що він вас ще не знає шляхом, не знає наскільки якісні тексти ви пишете, вашу відповідальність і т.д..
  3. Працюйте з програмою Microsoft Word. Навіщо? А тому що ця програма перевіряє текст на помилки 100% аж до відмін іменників, а орфографія тексту теж може негативно вплинути на ціну…
  4. Починайте писати тексти, на ту тему, з якої ви більш-менш знайомі. Коли наберетеся досвіду, то зможете писати на різні теми.
  5. Напишіть статті для свого портфоліо, тому, що якщо ви будете писати статті і продавати їх, то ви вже не зможете викладати їх в своє портфоліо, більшість замовників забороняють це робити, ну може ще і є на біржах добрі люди.

Leave a Comment