Не приходять листи на пошту gmail | Блог ТехноЭра

Не приходять листи на пошту gmail

Не так давно, купив дешевий хостинг (який саме говорити не буду, щоб не робити антирекламу) для своїх сайтів, “які не подають великих надій”. Це ті сайти, які і прибутку не приносять і закривати зовсім – шкода. Так ось, один із сайтів, побудований (як і мій блог) на WordPress. Одного разу я забув пароль від адмінки і вирішив скинути новий на пошту (вона в мене на gmail), але ні після першої спроби, ні після 5-ї листа з підтвердженням скидання пароля я так і не отримав. Гаразд, думаю, взяв і поміняв пароль через myadmin і забув про цю проблему, так як на сайті відключена реєстрація та будь-які інші повідомлення для користувачів.

Але зовсім недавно, в цей хостинг аккаунт я додав сайт, в якому включена і реєстрація і різні повідомлення для користувачів. Як виявилося, всім користувачам з ящиками gmail.com не приходять ніякі повідомлення, хоча на поштові сервіси типу: яндекса і mail.ru листи успішно доставляються. Можна було грішити на те, що вони падають в папочку “спам”, але на жаль нічого там не було. Написав про цю проблему в службу підтримки, так як використовую стандартні настройки відправки листів, через php mail. Там мені порадили налаштувати пошту, через smtp і включити DKIM. Всі ці маніпуляції були зроблені, але позитивного результату не дали (на яндекс, маїл і інші не дуже відомі сервіси пошта приходить, а gmail – ні). Знову написав – вони там просто розвели руками: мовляв нічим не можемо допомогти – у нас все нормально і ніхто не скаржиться. Можна звичайно було б поміняти хостинг, але дуже вже не хотілося це робити, тому, що за дуже скромні гроші, я в загальному отримую те, що мені потрібно.

Читайте:  Підключаємо CloudFlare до свого сайту

Після чого мені в голову прийшла думка: а що якщо з того IP на якому знаходиться сервер розсилався спам, відповідно він міг потрапити в “чорний список” Gmail, тому листи не потрапляють навіть в спам, а фільтруються на ранньому етапіАле як довести Гуглу що “я хороший”? Правильно! Використовувати його SMTP. Що я в принципі і зробив. Після чого, всі листи почали приходити. Якщо комусь буде цікаво, як використовувати smtp гула – читайте далі.

Як налаштувати SMTP сервер від Google

  1. Вам знадобиться обліковий запис на Гугл.
  2. Ви повинні дозволити неперевіреним додаткам (це ті додатки, які на думку гугла не використовують сучасні стандарти безпеки) доступ до свого облікового запису, це можна зробити тутЯк дозволити доступ до неперевіреними додатків Google

    Важливо!!! Якщо ви використовуєте двоетапну авторизацію, то такий доступ не може бути включений. Вам потрібно буде згенирувати спеціальний пароль для програми. Що це таке, і як це робиться, ви можете прочитати тут.

  3. Прописуєте дані smtp від гугла в налаштуваннях свого скрипта:
Читайте:  Блокуємо Tor-браузер на своїх сайтах

SMTP Сервер: smtp.gmail.com
SMTP Ім’я користувача: ваше повне ім’я користувача Gmail (електронна адреса), наприклад вашemail@gmail.com
SMTP Пароль: пароль від вашого Gmail, або пароль, який був згенерований для додатку.
SMTP Порт: 465
TLS / SSL: так

От і все. Це простіше зробити ніж купити новий хостинг і перенести на нього свої сайти.

Leave a Comment