Як і де можна продати сайт

Прийшов той момент, коли ви вирішили, що більше не можете розвивати і підтримувати свій сайт, або терміново потрібні гроші і ви вирішили продати сайт. Але, де і як це можна зробити?

В Інтернеті є безліч різних бірж сайтів, форумів, де можна розмістити оголошення про продаж свого інтернет проекту. Але не всі з них варті вашого дорого часу. У цій статті, я постараюся дати деякі рекомендації про те, як оцінити сайт, а також дати посилання на найбільш популярні майданчики.

Де продати сайт?

За скільки можна продати сайт

Немає універсальної формули за якою можна розрахувати вартість конкретного сайту, але приблизно все ж таки можна порахувати.

Вартість сайту залежить від наступних факторів:

 1. Від сукупного доходу. Скільки грошей приносить сайт від: контекстної реклами, продажу посилань, від прямих рекламодавців і т. д.
 2. Від джерел доходу. Скажу відразу, що сайт який приносить дохід від продажі посилань не вдасться продати за високою ціною тому, що він рано чи пізно може потрапити під фільтри пошукових систем. Цінуються сайти, дохід на які йде з контекстної реклами (Google Adsense, Яндекс Директ), або ж від прямих рекламодавців. Також цінуються сайти, які приносять дохід з продажі віртуальних товарів.
 3. Від витрат на: хостинг, домен, обслуговування, написання текстів, на підтримку посилальної маси і т. д.
 4. Від відвідуваності. Дуже важливо не тільки те, що вас відвідує по 2 000 осіб на добу, а ще звідки йдуть ці відвідувачі. Більшості покупців цікавить трафік з пошукових систем.
 5. Зовнішній вигляд. Чи унікальний дизайн, наскільки він красивий і доброзичливий.
 6. Запам’ятовуваність домену. Наскільки легко запам’ятати ваш домен звичайному користувачеві. Наприклад зрозуміло, що домен: vikna.com куди легше запам’ятати, ніж домен, deshevi-vikna-u-lvovi.com. 
 7. Вік домену і сайту. На скільки довго сайт “живе” в мережі.
 8. Наявність блокувань в рекламних мережах. Дуже часто вебмастери виставляють на продаж сайти після того, як отримали блокування в рекламному сервісі, який приносив основний дохід. Ясна річ, що новому власникові, доведеться дуже довго доводити, що він ніякого відношення не має до колишнього адміністратора сайту, щоб домен знову додали в рекламну мережу. Але на жаль, не завжди вдається досягти позитивного результату. Так, що наявність/відсутність блокувань в рекламних мережах – дуже важливий фактор при продажі сайту, основним доходом якого є продаж реклами.
Читайте:  Оголошення на рівні сторінки від Adsense

Якщо взяти дуже простий розрахунок, то орієнтуйтесь на таку формулу: місячний дохід * від 6-ти до 24 місяців.  Тобто виходить наступне: якщо ваш сайт приносить чистого прибутку 100 $ в місяць, то теоретично ви його можете продати від 600 до 2500 доларів. За 2500 доларів, в рідкісних випадках, ви можете продати сайт, який приносить прибуток з контекстної реклами. Якщо ви заробляєте на продажі посилань 100 доларів, то ви ніколи не зможете його продати за 2-х річну окупність ні за яких умов.

Де продати сайт

Далі я напишу кілька бірж сайтів, а також форумів, з якими я раніше працював, і на яких гарантовано знайдеться покупець за умови, що ви поставите адекватну ціну і ваш сайт має хоч якусь цінність.

Біржі сайтів

 1. Telderi.ru –  досить “молода”, але в той же час найвідоміша біржа сайтів від компанії “Mirafox”. Має дуже велику аудиторію постійних продавців і покупців. На даний час, її відвідують понад 5000 тисяч вебмайстрів на добу з усього колишнього СРСР. Сайт можна продати за: Webmoney, Яндекс Гроші, або ж банківським переказом (при великій сумі). Є власний гарант. Мінусом цієї біржі є той факт, що за свої послуги гаранта, беруть аж 10%. Я вважаю, що це дуже багато, при великій сумі угоди. Хоча ви не зобов’язані користуватися їх гарантом і знайшовши покупця тут, можете провести операцію при особистій зустрічі, або через іншого посередника. Також, якщо ви знайшли покупця поза біржею, то біржа готова виступити гарантом за 5%.
 2. pr-cy.ru/sale/ –  куди більш старий сервіс, ніж перший, але як на мене то тут не водяться серйозні покупці, які готові купувати сайти за десятки тисяч доларів. Хоча особисто сам продав кілька сайтів по кілька сотень доларів. Є у них і гарант, в якого трохи нижче комісія, але він щось тупить і гроші може довго не виводити покупцеві. У будь-якому випадку, тут варто розмістити своє оголошення, так як даний сайт має безліч постійних користувачів, які користуються іншими інструментами в даному сервісі, і не виключено, що як і я, періодично заглядають на біржу.
Читайте:  Підключаємо CloudFlare до свого сайту

Більше серйозних бірж я не знаю. Але в будь-якому випадку, розмістивши своє оголошення тільки на цих 2-х сервісах, у вас є великі шанси продати свій якісний сайт.

Форуми, де можна продати сайт

 1. searchengines.guru/forumdisplay.php?f=70 –  найбільш відомий форум в рунеті з інтернет маркетингу і SEO. Щоденна відвідуваність досягає 40 000 унікальних користувачів. Тут обов’язково варто розмістити своє оголошення. Тільки будьте готові до того, що ваш сайт будуть критикувати і всіляко “збивати ціну”. Але кількість потенційних покупців, перебиває всі дрібні неприємності.
 2. maultalk.com/forum20.html  – досить відомий SEO форум, який відвідують понад 3000 осіб на добу. Звичайно, за популярністю він не зрівняється з першим, але витратити кілька хвилин на створення теми зі своєю пропозицією все ж варто.
 3. cy-pr.com/forum/f69/ –  дуже старий аналізатор сайтів, в якому присутній також форум, на якому ви можете розмістити своє оголошення. Як на мене, то сервіс і форум потроху “вмирають”, але свої постояльці все ж є. Подобається цілком адекватна адміністрація, яка не ставить себе вище неба, як це може бути в перших двох сервісах. Але це може бути через те, що форум потроху “загинається” і для них важливий кожен новий користувач.
 4. webmasters.ru/forum/f117/ –  не поганий майданчик для вашого оголошення. Але, так просто зареєструватися не вийде, так як тут реєстрація тільки за запрошеннями. Або, якщо ви не можете дістати запрошення, ви повинні внести якийсь внесок в розвиток форуму. Не знаю чи варто воно того – вирішувати вам.
 5. domenforum.net/forumdisplay.php?f=16 –  останній в моєму списку форум, на якому я вже дуже давно нічого не продавав, з огляду на те, що тих кілька попередніх сервісів що я перерахував вище, практично ніколи не бракувало, щоб продати свій сайт.
Читайте:  Перенесення WordPress на https

Якщо ви розмістили свою пропозицію на всіх вищеперелічених біржах і форумах і вже пройшло кілька місяців, а ви все ніяк не можете продати свій “безцінний сайт”, то можливо варто знизити ціну на нього? Я розумію, що дуже важко продавати свій перший сайт, в якого ти вкладав душу і серце і який ти не думав продавати. Але все в цьому світі має свою ціну і сайт не виняток, навіть той над яким не одну ніч наполегливо працював.

Також майте на увазі, що практично нікого не цікавить скільки грошей ви вклали в свій сайт. Тому, якщо ви не ефективно вкладали гроші, то цілком можливо, що ви не зможете покрити продажем навіть витрати які ви понесли коли його адміністрували, я вже мовчу про витрачені людиногодини. Світ жорстокий – нічого не поробиш!

Leave a Comment