Огляд Adsense плагіну для WordPress | Блог ТехноЭра

Огляд Adsense плагіну для WordPress

Більшості блогерів відомо, що рекламний код, потрібно вставляти в шаблон CMS (втім більшість вебмайстрів так і роблять). Але ось “всемогутній” Google, трохи потурбувався за людей, які ведуть свій блог на CMS WordPress (не плутати з онлайн платформою), створивши цілий плагін для автоматичної установки і управління рекламою Adsense. Втім даний плагін я використовую, але на всі 100% не задоволений ним (навіть не віриться, що такий недосконалий плагін могли створити в такій серйозній корпорації).

Так ось, слова: “недосконалий плагін”, належать особисто мені і цю думку я нікому не нав’язую. Тому, що якби він був настільки поганим, то напевно і сам би його не використав, але “косяків” він не позбавлений.

Чому я тоді ним користуюся? На це є як мінімум 2 причини:

  1. Мені потрібно влаштовувати рекламу прямо в текст посту, а для цього в будь-якому випадку потрібен плагін, то чому це не може бути офіційний?
  2. Мені подобається як він відображає рекламу на мобільних пристроях.

І так, якщо ви хочете встановити цей плагін, то це робиться двома способами: автоматичний, або через архів, з доповненням. У цій статті я не буду розповідати як встановити плагін на WordPress (я думаю, що ви і так знаєте), а якщо ні, то тут цілий пост про це.

Читайте:  Налаштовуємо NGINX для Opencart, через ISPmanager

Установка офіційного плагіну Google Adsense

Через адмінку, шукаємо даний плагін запитом Google Adsense і дивимося, щоб творцем був Google. Якщо не знаходите його, то просто завантажуєте архів з доповненням тут, і встановлюєте за допомогою даного архіву.

Налаштування Google Adsense плагіну

Переходимо в меню налаштування-adsense і натискаємо кнопку “Почати роботу”. Вам потрібно авторизуватися в плагіні за допомогою свого облікового запису Adsense.

Налаштування Adsense плагіна

Натискаємо на кнопку “Керування оголошеннями”.

плагін adsense

Тут ми бачимо, де плагін пропонує розмістити рекламу у вашому шаблоні.

плагин google adsense wordpress

Ви можете розмістити рекламні блоки: на головній, на сторінках розділів, в архівах, записах. Також, можна вибрати формат (автоматичний, горизонтальний банер, вертикальний банер), я залишаю автоматичний, так як в такому випадку, система буде підбирати оптимальний варіант. Також можете вибрати тип оголошення (мультимедіа + текст, тільки текстовий, тільки мультимедіа).

плагин adsense +для wordpress

Також ви можете включити “автоматичні мобільні оголошення”. При включенні даної опції, система буде розміщувати оголошення на смартфонах таким способом, щоб принести вам максимальний дохід. Я наприклад, використовую цю функцію, так як вона дійсно хороша і оголошення розміщує, ближче до початку сторінки, що призводить до збільшення CTR. Але якщо ви це не включите, то на смартфонах ваших користувачів, буде показана та ж сама реклама, що і на комп’ютерах.

Після розміщення реклами в потрібних місцях, вона відразу не почне відображатися, так як плагін створює нові рекламні блоки і вам доведеться почекати до 24 годин, поки вони налаштуються. Так що не переживайте, якщо протягом цього часу, ви будете бачити порожні блоки. 

Тепер трохи про сумне. Плагін як я вже говорив, на жаль не ідеальний, тому, що не “бачить” всіх можливих місць розміщення рекламних блоків у нестандартний шаблонах. Наприклад, ви бачите в правому сайтбарі, рекламний блок 300×600 – він розміщений вручну (без використання плагіна). Якщо у Вас один зі стандартних вордпресовських шаблонів, то це просто чудово, так як цей додаток і заточений під них. Включивши стандартний шаблон, мені показало десь 10-15 можливих рекламних місць. Але навіть якщо плагін і показує можливість розміщення реклами в тому місці де ви хочете, це зовсім не означає, що вона буде нормально там відображатися. Яскравий тому приклад:

Читайте:  Як створити SWAP-файл на CentOS

Робота офіційного плагіна Google Adsense для WordPress

Я думаю, що коментарі тут недоречні. Кілька рядків тексту, просто закрито рекламним банером. Також я віддаю собі звіт, що це виправляється правками шаблону, але ж Гугл сам визначає “кращі місця”.

Але не все втрачено, ви можете спробувати вказати плагіну місце, де ви б хотіли розмістити рекламу (якщо він сам цього не бачить). Для цього, в те місце, де б ви хотіли бачити рекламний блок, потрібно додати наступний код:

<ins id = "unique-name"
style = "display: none;"
class = "adsbygoogle-placeholder"></ins> 

* Замість “unique-name” ставте унікальний ідентифікатор, наприклад: sidebar-123.

Якщо на цьому місці, з’явиться червоний маркер, значить у вас з’явилася можливість тут розмістити рекламний блок, але якщо сірий, то це може означати, що ви щось не правильно зробили, або ж в цьому місці плагін все таки не зможе розмістити рекламу. У моєму випадку, цей спосіб не пройшов.

Висновок.  Дуже добре, що Гугл потурбувався про блогерів, в яких блоги на WordPress, але дуже погано, що плагін не завжди сумісний з багатьма шаблонами і дуже сильно не доопрацьований. Маю велику надію на те, що в майбутньому, додадуть можливість вручну додавати в потрібне місце код, і всім цим керувати за допомогою цього плагіну. Але, це тільки мої надії…

Leave a Comment