Створення сайту дошки оголошень практично безкоштовно | Блог ТехноЭра

Створення сайту дошки оголошень практично безкоштовно

Десь вже 2 роки, я ношу в собі ідею про створення власної дошки оголошень. І ось чому:

 1. Не потрібно самому наповнювати сайт (хіба тільки на початковому етапі)
 2. Це не складно
 3. Якщо “вистрілить”, то можна не погано заробляти на рекламі і платних функціях.

Варіант з написанням дошки з “0” у мене відразу відпав, так як сам не сильний в програмуванні, а у інших замовити мені точно не по кишені. Також ті движки які мені дуже запали в душу коштують від $1000, що я вважаю перебором. Хтось скаже: можна ж на нуленому створити, але у мене якась алергія на подібні “творіння”. Та й якщо ваша дошка на подібному движку матиме такий-сякий успіх, то не факт, що розробники не притиснуть вас купити як мінімум ліцензію, а як максимум ще й штрафів накладуть, або взагалі заборонять користуватися їх движком.

Через деякий час, натрапив на досить не поганий двіг дошки оголошень під назвою Osclass,  але там на жаль тільки сам скрипт безкоштовний, а все інше може влетіти в непогану копійки та й без “роботи напилком” – навряд чи обійтися. За моїми підрахунками, створення дошки з приблизно тим функціоналом, що я хотів, обійшлося б мені в мін. 150-200 доларів США. Тому теж було вирішено відмовитися від цієї ідеї.

Створення дошки на Elite-Board

І ось, я натрапив на цікавий движок під назвою Elite-Board, який в загальному і в цілому підійшов мені і за ціною і за своїми функціональними можливостями. Ціна на дане творіння становить 2300 рублів на 5 доменів. Також при покупці ліцензії вам дають можливість безкоштовно спарсити до 500 оголошень з avito, або OLX.ua. Якщо потрібно більше, то можна докупити необхідну кількість оголошень. Наприклад, пакет з 10000 штук, коштує всього 500 р. Забігаючи наперед скажу, що особисто я користувався даними функціоналом – все сподобалося.

Читайте:  Видаляємо вірус на opencart

Основні можливості даної CMS

 1. Створення необмеженої кількості рубрик, аж до 4 рівня вкладеності, чого вистачає з головою.Додавання категорій в Elite-Board
 2. Можна задати будь-яку кількість регіонів наприклад: Країна-Округ-Область-Район-Місто – дуже зручно.Додавання міст і регіонів в Elite-Board
 3. Можна додати або прибрати потрібні/непотрібні поля при додаванні оголошень. Додаємо потрібні поля оголошень Elite-Board
 4. Є чорний список, в який ви можете занести злісних порушників або спамерів.
 5. Якщо вашу дошку вже буде відвідувати достатня кількість користувачів, то ви зможете підключити платні функції (підняття, преміум-оголошення, виділення).
 6. У движку є можливість налаштувати терміни публікації оголошеньТерміни публікації оголошень Elite-Board
 7. Можна імпортувати оголошення з CSV файлу.
 8. Присутній модуль магазинів.
 9. SEO-модуль. Це як на мене, найцікавіший модуль, який повинен бути присутнім за замовчуванням в будь-якому подібному і не тільки движку. У цьому модулі, ви можете вказати любу url-сторінку і прописати для неї свій унікальний: title, description і keywords. Також можете заборонити індексацію конкретної сторінки, або каталогу за допомогою тегів: noindex і nofollow, або ж зробити 301 редирект, або повернути помилку 404.SEO-модуль в Elite-BoardПриклад СЕО-модуля Elite-Board

Це далеко не повний функціонал даного движка. Весь функціонал ви зможете оцінити скориставшись демо-версією.

Купівля хостингу, домену, первісна настройка

Довго не думаючи, домен вирішив купити в Reg.ru, а ось дешевий і поки без нарікань на якість хостингу, вирішив взяти тут . Чому саме там? На це є кілька причин:

 1. Дешево
 2. Якісно (так саме якісно і без жорстких обмежень)
 3. Лояльне ставлення до абуз (якби взяв занулений движок, то мене б не поперли звідти)
 4. Всім зрозуміла і найпопулярніша панель керування на просторах СНД ISPmanager 5.
Читайте:  Не приходять листи на пошту gmail
Установка

Установка Elite-Board, нічим не відрізняється від установки будь-якого іншого движка типу: WordPress, Joomla і т. д. Так, що описувати дану процедуру тут – немає сенсу. Але якщо все-таки у когось із вас виникнуть труднощі з установкою, або ви взагалі не уявляєте як це робиться, то пишіть в коментарях – допоможу підказками.

Налаштування
 1. Насамперед, я прописав для кожної категорії свій унікальний title, description, keywords, а також постарався додати більшість міст Росії (спірно). Чому додавання всіх міст Росії (більше 1000), спірне питання? Тому що після додавання такої кількості міст, движок почав помітно повільніше завантажуватися, так як, коли відвідувач заходить на сайт, йому відразу завантажуються всі міста, а не тільки з його регіону, або ж завантажуються поступово – це мінус.
 2. Заборонив до індексації сторінки пошуку, сортування, реєстрації тощо., Які на мою думку не представляють користі для пошукових систем.
 3. Включив кешування і оптимізацію довгих запитів до бази даних (спасибі, що хоч додали подібний функціонал розробники, а то раніше цього не було і після того як відвідуваність дошки досягала 300 чол. На добу без серйозної оптимізації движка не обходилося).Включення кешування в Elite-Board
 4. Було імпортовано 1000 оголошень з Авіто, щоб створити видимість активної дошки.

Практично через 2 тижні після розміщення дошки на хостингу, почалося нашестя автоматичних реєстрацій, через не складну каптчу, яку можуть розгадувати деякі програми. Тому було вирішено не підключати Рекаптчу, а заховати дошку за Cloudflare з мінімальними настройками спам-активності. У підсумку, активність ботів припинилася, а користувачам дуже рідко показується каптча.

Читайте:  Оголошення на рівні сторінки від Adsense

Проблеми з індексацією

На даний момент, моїй дошці: Board365.ru вже далі буде місяць але в індексі Гугла всього 26 сторінок. А ось з Яндексом все більш-менш нормально, що мені здається трохи дивним, так як гугл як правило “хаває” все підряд. Сторінок в пошуку Яндекса Board365.ru

Будемо розбиратися “звідки ноги ростуть”.

Що стосується відвідуваності, то вона теж не радує (та й звідки їй узятися, якщо на сайті один копіпаст і ніяких рухів по просуванню не робилося): до 20 чол. на добу.

Загалом це все. Думаю, що в міру розвитку дошки, буду доповнювати цю статтю. Також не дивуйтеся, якщо в 1 прекрасний момент, ви не зможете потрапити на неї, так як у мене часто пропадає будь-яке бажання працювати, якщо з моєї точки зору проект виявився не перспективний.

Хай щастить!!!

Увага оголошення!

Є ліцензійний скрипт дошки оголошень Elite-Board 2.3 + до нього ліцензійний покупної шаблон “Smart”. Все це у розробників, варто 9400 р. я ж віддам за 2800 грн.

Також можу передати файли сайту (який працював 2 роки) + базу даних з 1000+ оголошень.

Якщо потрібна моя установка на вашому хостингу +500 грн.

Приклад: http://smart.elite-board.org

Як буду передавати ліцензію? Зміню пошту і пароль на сайті розробника на ваші.

Тут немає ніякої “підстави”, просто пропала необхідність в даному скрипті, а щоб не втратити все 9600 р. (Які я заплатив), вирішив хоч трохи повернути.

Виникли питання? Пишіть – все постараюся пояснити і розповісти.

Leave a Comment