Захищаємо контент від копіювання

Сайт з не оригінальним контентом може погано індексуватися, погано ранжуватися, або взагалі випасти з індексу. Якщо ви вважаєте, що ви перші опублікували статтю на своєму сайті, то пошуковики по-замовчуванням будуть вважати ваш сайт першоджерелом – ви глибоко помиляєтеся.  Швидше за все, що пошукачі будуть вважати першоджерелом той сайт, на якому вперше проіндексується стаття. Буває таке, що у вас молоденький блог, але ви пишите гарні статті на цікаві теми, тому більш відомі блогери можуть красти ваш контент  і розміщувати на своєму блозі. Але так як у них більш авторитетний блог в “очах” пошукових систем, то швидше за все, контент на їх сайті швидше проіндексується, чим на вашому і відповідно, пошуковики будуть вважати сайт злодія – першоджерелом.

Поради щодо захисту контенту від крадіжок статей

Оригінальні тексти Яндекса

Порівняно не давно, пошукова система Яндекс, запустила сервіс “Оригінальні тексти”, який нібито повинен захищати вебмайстрів від злодійства їх контенту, шляхом додавання статті перед публікацією на своєму сайті в цей сервіс. Тобто, перед тим, як опублікувати готову унікальну статтю на своєму сайті, вам потрібно додати її в цей сервіс. Довжина статті повинна бути не менше 500 символів.

Читайте:  Налаштовуємо NGINX для Elite-Board через ISPmanager

Оригінальні тексти Яндекса

Звичайно не зрозуміло, чи дасть цей сервіс 100% впевненість в тому, що Яндекс буде вважати ваш сайт першоджерелом, але використовувати даний спосіб звичайно ж варто.

Забороняємо використання правої кнопки миші

Для того, щоб заборонити натискання правої кнопки миші на вашому сайті, вам потрібно в тезі <body>, додати наступний JavaScript код:

<script LANGUAGE="JavaScript1.1">
document.oncontextmenu = function(){return false;};
</script>

Заборонивши натискання правої кнопки миші, ми заборонимо копіпастеров викликати контекстне меню з опцією “копіювати”. Але таким способом, ми зможемо позбавиться тільки від найменш настирливих “злодіїв”. Більш настирливі все-одно зможуть скопіювати ваш текст, через вихідний код.

Копіювання текстів, через вихідний код

Використання скрипта, який забороняе виділення та копіювання

Можна використовувати скрипт, який заборонятиме вручну виділяти і копіювати текст.

<script type="text/javascript">
    document.ondragstart = noselect;
    // запрет на перетаскивание
    document.onselectstart = noselect;
    // запрет на выделение элементов страницы
    document.oncontextmenu = noselect;
    // запрет на выведение контекстного меню
    function noselect() {return false;}
</script>

Як і попередній так і цей спосіб – мені не дуже подобаються. Тому, що моїм читачам часто доводиться копіювати код, який я тут виставляю.

Читайте:  Реклама всередині новини DLE

Залишаємо лінк на оригінал матеріалу

Ті хто краде ваш контент, дуже часто навіть його не перевіряють, а автоматично публікують його на своєму сайті, а це може нам допомогти вказати першоджерело. Ми зробимо так, щоб при копіюванні, до тексту додавалася посилання на першоджерело статті. Для цього, перед закриваючим тегом </ body> вашого шаблону, вставте наступний код:

<script type="text/javascript" src="/copyright.js"></script>

Якщо людина не уважна, то вона опублікує статтю разом з посиланням на ваш сайт. Це буде вказувати на те, де знаходиться оригінал статті та сприяти зростанню природної посилальної маси вашого сайту.

Додавайте посилання на статті в соціальні мережі

Після публікації статті можете додати анонс статті з посиланням на свій сайт, в популярних соціальних мережах і сервісах. Таким способом, ви допоможете пошуковим роботам, швидше дізнатися про те, що з’явився новий матеріал на вашому сайті, так як в соціальних мережах – роботи практично живуть.

Читайте:  2 техніки заробітку на блозі

Додавайте сайт в аддурілки пошукових систем

Посилання на нові статті, завжди додавайте у форми для індексації основних пошукових систем.

Google:  https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url?hl=ru
Яндекс:  http://webmaster.yandex.ru/addurl.xml
Bing:  http://www.bing.com/toolbox/submit-site-url

Таким чином роботи пошукових систем обов’язково відвідають ваш сайт, але не обіцяють, коли додадуть url в індекс. Наприклад, Гугл практично миттєво індексує, а в Яндексі доводиться чекати поновлення пошукової видачі.

Це далеко не всі способи, які існують, для того щоб вказати сайтам на першоджерело статті, але це основні способи. 
А які ви знаєте способи захисту статей, від копіювання?

Leave a Comment