Блокуємо Tor-браузер на своїх сайтах | Блог ТехноЭра

Блокуємо Tor-браузер на своїх сайтах

Багато вебмайстрів чули і навіть можливо користуються Tor-браузером, за допомогою якого практично неможливо відстежити користувача. Цей браузер хороший тим, що за допомогою нього можна вільно користуватися Інтернетом, в тих країнах, де діє жорстка цензура.

Але не завжди tor, настільки нешкідливий, як може здатися на перший погляд. Наприклад, за допомогою цього браузера, можна відвідувати сайти на яких вас заблокували і Адміністратори і модератори сайту не здогадаються, що це ви. Але особисто я вважаю, що якщо людина користується Tor-браузером, або проксі, то їй є, що приховувати від Адміністраторів сайтів, або від інших осіб. Тому, я вважаю за краще блокувати на своїх сайтах доступ з Tor і рідше блокую доступ з проксі-серверів.

Читайте:  2 техніки заробітку на блозі

Але ось, вебмайстри, не завжди знають, як можна заблокувати доступ до свого сайту через Tor. Далі в статті власне і піде мова саме про це.

Першим ділом, що вам потрібно зробити це дізнатися IP-адресу сервера, на якому власне і розміщений ваш сайт. (Сподіваюся, що з цим у вас не виникне питань, а якщо виникнуть, то ви завжди можете їх задати у коментарях).

І так: ви знаєте IP сервера на якому розміщений ваш сайт. Далі, нам потрібно перейти на сторінку:  https://check.torproject.org/cgi-bin/TorBulkExitList.py після цього вводимо у відповідний рядок адресу свого сервера і натискаємо кнопку Submit. 

Як заблокувати відвідувачів з Tor

На наступному кроці, нам система видасть список IP, всіх TOR-серверів. Нам залишається їх тільки заблокувати  на нашому хостингу заборонивши ці IP у файлі  .htaccess.

Читайте:  Де брати безкоштовний унікальний контент?

Для цього, нам потрібно прописати приблизно наступну команду, до всіх IP, що нам раніше видав сайт tor-браузера:

Order Deny,Allow
Deny from 101.166.193.233
Deny from 101.99.64.150
Deny from 103.10.197.50
Deny from 103.240.91.7

Але ви не забувайте, що список tor-серверів, може з часом змінюватися, тому потрібно буде час від часу отримувати список актуальних IP.

Тепер вам не будуть дошкуляти не чисті на руку користувачі, але це не панацея від усіх хвороб.

Leave a Comment