Вплив Я.Метрики на відвідуваність сайту | Блог ТехноЭра

Вплив Я.Метрики на відвідуваність сайту

Помітив, що на даний блог практично немає заходів з Яндексу. Відразу подумав, що на сайт накладено який-небудь фільтр. Але після листування з тех. підтримкою з’ясувалося, що ніяких обмежень на мій сайт з боку Яндекса не має і отримав стандартну відмовку, що мовляв розвивайте свій сайт далі і т. п.

Я б з усім цим змирився, якби і з Гугла не було б відвідувачів, але тут все якраз на оборот. На даний час, з Google заходить більше 62% відвідувачів, 15% з закладок і тільки 14% з Яндекса.

Вплив Яндекс Метрики на відвідуваність сайту

Раніше ходили чутки про те, що пошукові системи можуть брати інформацію для ранжирування сайтів, зі своїх лічильників (Я. Метрика, Гугл Аналітика, лічильник від Майла). Згідно легенди, якщо на вашому сайті хороші поведінкові фактори (довгий час перебування, велика глибина перегляду, малий відсоток відмов і т. д.), То це може бути великим плюсом при ранжируванні вашого сайту в конкретній ПС. Ну і відповідно навпаки: якщо ці фактори у Вас погані, то встановлення лічильника, може згубно позначитися на вашому проекті. Так як у мене з самого створення блогу стоїть Аналітика, я вирішив поставити, ще й Метрику. А, що втрачати? Адже відвідувачів з Яндекса і так практично немає, а з Гугла і так є трафік.

Читайте:  Як правильно купляти вічні посилання

Тому сьогодні я встановив Метрику і в міру можливості буду відписуватись про результати експерименту в коментарях до цього посту.


Оновлення, від 14.02.2016

Як я і обіцяв, відписуюся про результати мого експерименту за останній місяць. Правда говорив, що буду відписуватися в коментарях, але мені здалося, що буде куди зручніше, якщо я доповню цю статтю.

Ось що вийшло у мене з відвідуваністю з 14.01.2016 по 14.02.2016:

Чи впливає Яндекс Метрика на відвідуваність сайту

Як ви могли помітити, відвідуваність з Яндекса збільшилася на 2%, в порівнянні з попереднім періодом. Тепер з Яндекса до мене заходить 16,03% користувачів. Збіг це, чи результат роботи над блогом – не знаю. За 1 місяць спостережень дуже важко щось сказати. Останній місяць я робив багато різних правок на блозі, а також зробив його Dofollow. Можливо це зростання на 2%, і є заслугою тих поліпшень, які були зроблені, а зовсім не вплив метрики.

Читайте:  Статейне просування сайтів

У будь-якому випадку, я буду продовжувати спостереження і покращувати блог, а про результати, буду намагатися відписуватися в даній статті.


Доповнено: 05.07.2016

Обіцяв відписуватися щомісяця, але якось все не виходило. Хоча в принципі нічого особливо не змінилося. Якщо брати графік за останні 3 місяці (з 06.04.16-04.07.16), то є не великий приріст трафіку в практично 6%,  тепер з Яндекса до мене заходить 22.1% користувачів. У той же час з Гугла – 62.8%. 

Вплив метрики на відвідуваність

Або ж цей експеримент безглуздий, або в мене погані поведінкові чинники, тому мені не варто очікувати трафіку, приблизно рівного з обох пошукових систем. Також в Україні, куди популярніший Гугл. Якщо враховувати той факт, що українських читачів блогу чимало – можливо, що така різниця в відвідувачах з Яндекса і Гугла цілком нормальна.

Читайте:  Відключення посилань в Яндексі

Вирішив я зняти “Метрику” з блогу і залишити тільки “Аналітику”, тому, що не бачу сенсу навантажувати блог двома сервісами одночасно.

7 thoughts on “Вплив Я.Метрики на відвідуваність сайту”

 1. Яндексом користується менше людей, які шукають українською, тому такі результати.

  Відповіcти
 2. leonid.pro wrote:

  Яндексом користується менше людей, які шукають українською, тому такі результати.

  Цілком імовірно. Але забігаючи наперед, я уже можу сказати, що відвідуваність з Яндекса збільшилася на кілька відстотків за ці 2 тижні. Хоча про перші результати напишу, за місяць від початку експерименту.

  Відповіcти
 3. leonid.pro wrote:

  Яндексом користується менше людей, які шукають українською, тому такі результати.

  А як тоді пояснити погані позиції блогу в даній ПС? І як я помітив, то тут є також і російська версія блогу.

  Відповіcти
 4. У меня также свой блог, правда на бесплатной платформе Блоггер hardforall.blogspot.com Так вот, еще в феврале 2016-го на нем из Яндекса было буквально пару запросов в месяц (менее 1%), а уже в марте (после снятия Яндексом ограничений, связанных с платформой Блоггер) – около 30%. Сейчас данный показатель стабильно равен 38% уже в течение трех месяцев. Откровенно говоря, ничего специально для этого не делал, поэтому появление посетителей связываю только со снятием ограничением самим сервисом. Возможно, и со временем существования блога – как раз ровно год, может быть для Яндекса это уже срок, хотя, смотрю, твоему уже побольше будет…

  Відповіcти
 5. @ Chris:
  Не знаю де ви дивилися, але у вас не може бути трафіку з Яндекса, тому, що в індексі, тільки 1 сторінка (головна) і то домена com.tr. Не люблю блогспот за дублікат доменів. “Прикрутіть” платний домен – може щось зміниться.

  Відповіcти
 6. @ nikone:
  Введите в Яндексе “процессор и видеокарта совместимость”, увидите сайт на первой странице выдачи поисковиком. Как так может быть?

  Відповіcти
 7. @ Chris:
  Як я вже казав, я не люблю Блогспот за те, що він “плодить” купу доменів для одного сайту. У вас інші домени в індексі яндекса, які я просто не перевіряв.

  Відповіcти

Leave a Comment