Реєстрація домену .ua без торгової марки | Блог ТехноЭра

Реєстрація домену .ua без торгової марки

Вільна реєстрація домену ua

Ні для якого веб майстра не секрет, що домен в зоні .ua, не можна вільно зареєструвати, як це можна
зробити в інших доменних зонах. Для того, щоб отримати бажане доменне ім’я в зоні .ua, спочатку доведеться зареєструвати торгову марку (ТМ), попередньо витративши багато: сил, грошей і часу. Так
як реєстрація ТМ, займає по часу, від 3 до 18 місяців і коштує, від 300-400 USD до 1000 USD, а то й більше (все залежить від кількості класів, в яких ви збираєтеся зареєструвати ТМ, а також від кількості заявників та інших факторів), то таке “задоволення”, не кожному по кишені.

Чутки про те, що незабаром, відкриється реєстрація домену .ua, без ТМ

Здається у 2013 році, один з відомих українських реєстраторів, запустив плітку про те, що незабаром, домен .ua, зможе зареєструвати будь-хто бажаючий. Вони навіть не полінувалися створити спеціальну сторінку, на якій пропонували зробити попереднє замовлення, на домен який вас цікавить. Але дуже скоро, Адміністратор доменної зони .ua, компанія Хостмастер, спростував цю інформацію. Що це було – не зрозуміло. Чи то дійсно в реєстратора була якась інформація, чи то вони просто збирали гарні варіанти доменів, для того, щоб зареєструвати ТМ і домен, для подальшого продажу. У будь-якому випадку, ми навряд чи це дізнаємося.

Читайте:  Безкоштовний SSL сертифікат на 3 роки

Чому в нас все так складно з доменом .ua?

Офіційно говориться, що це зроблено для того, щоб захистити власників ТМ від кіберсквотерів. Так як ті (кіберсквотери) зареєструють всі красиві домени, а коли фіз. особа/юр. особа, запустить бізнес, виявиться, що домен який підходить для його бізнесу, вже зайнятий. У такому випадку, є 2 варіанти для бізнесу:

 1. Подавати до суду і доводити свою правоту можливо навіть кілька років, а весь цей час бізнес буде простоювати.
 2. Домовлятися з Адміністратором домену.

Ясна річ, що другий варіант, може бути набагато швидший, але не факт, що дешевший.

Але насправді, все це мені здається тільки частково правдою. А насправді, все набагато простіше. Приватні компанії, в нас наклепали дуже багато регіональних доменних зон, третього рівня, за допомогою яких і заробляють не погані гроші. А якщо до цього додати, ще зону .com.ua, в якій зареєстровано найбільше доменів, то стає зрозуміло, що вільна реєстрація домену .ua, не потрібна адміністраторам регіональних зон, так як всі регіональні домени просто викинуть, після відкриття вільної реєстрації в зоні .ua.

Читайте:  Як не варто наповнювати форум

З цього стає ясно 1:  ми з вами не зможемо реєструвати домени в цій зоні, поки доменом .ua, не почнуть керувати люди, яких в першу чергу цікавить розвиток українського сегменту Інтернет, а не власні кишені.

Але я сподіваюся на те, що все таки, рано чи пізно, українці зможуть вільно реєструвати красивий домен для українських проектів.

Як ви вважаєте: чи потрібно відкривати вільну реєстрацію в цій доменній зоні? Коли це нарешті трапиться?

2 thoughts on “Реєстрація домену .ua без торгової марки”

 1. Ви звісно праві, доменна зона ua не вигідна в першу чергу власникам регіональних доменів, но все таки доменна зона ua не настільки вже й бажана. Звісно, якщо у вас серйозний бізнес, то для підтримки бренду доменна зона ua потрібна, но для дрібних веб-майстрів не настільки. Я думаю що доменну зону можна б дозволити реєструвати і без ТМ, просто поставити ціну, яка рівноцінна вартості реєстрації ТМ, а це десь 100 у.є., то це б відсіяло багатьох, а кому реально потрібна доменна зона, то її може отримати зразу, но за немалі кошти.

  Відповіcти
 2. @ Володимир:
  Також не поганий варіант з високю вартістю. Хоча і зараз вона не дешево коштує.
  Хоча, чому для реєстраціх .укр не потрібна ТМ? Мені ця зона і даремно не потрібна, а ось на ua, я би де-які свої сайти перевів.

  Відповіcти

Leave a Comment