Що краще: HDD чи SSD?

Ще десь 10 років тому, у рядового користувача комп’ютера не виникало питання: який накопичувач купити для свого пристрою? Тому що в той час, були тільки HDD-накопичувачі (жорсткі диски). Але з 2009 року, стали набирати популярність нові SSD-накопичувачі, які принципово відрізняються від своїх попередників.

HDD –  класичний накопичувач, в якому присутній обертаючий магнітний диск, і головка, яка записує/зчитує дані на цьому диску (технологія схожа на ту яка була в програвачах музичних платівок, але істотно допрацьована).

Так як диск обертається, він має властивість видавати характерний звук. Швидкість зчитування/запису даних вельми обмежені, тому, що записуюча головка не досконала, а диск не може рухатися [ads1] досить швидко, щоб збільшити швидкість передачі

Читайте:  Оновится до Windows 10, можна безкоштовно

HDD – більше споживає електроенергії, чим більш сучасний його конкурент SSD. А через те. що магнітний диск рухається, доводиться застосовувати вентилятори для його охолодження, які теж не погано споживають енергію.

Ну і до плюсів можна віднести його вартість. Вартість такого типу накопичувачів на порядок нижча, ніж вартість твердотільних.

Рідко бувають випадки, коли жорсткий диск, виходить з ладу раптово. Дуже часто, він подає “симптоми”, за якими можна судити, що скоро він може вийти з ладу, але до того часу, користувач зможе зробити його резервну копію. Навіть якщо HDD вийшов з ладу, то дуже часто в майстернях, можна відновити інформацію з нього.

Читайте:  Як запустити 2 Скайпи

SSD (Solid State Drive),  або твердотільний накопичувач. Цей накопичувач працює на основі схем пам’яті (принцип роботи, як звичайних USB флешок).

SSD має набагато вищу швидкість запису, читання даних, ніж HDD і десь у 100 разів швидший відгук.

Він набагато менший за розмірами за HDD, не гріється і не гуде. Термін служби у 3-5 разів довший, ніж у звичайного жорсткого диска.

Великим мінусом SSD, є його висока ціна і порівняно не великий об’єм. Я наприклад не зустрічав твердотільного накопичувача, обсяг якого більше 512 ГБ. А ось жорсткими дисками на 2 ТБ, вже нікого не здивуєш.

Читайте:  Windows 10 - вихід 29 липня

Якщо SSD виходить з ладу, то в більшості випадків, буде просто неможливо відновити інформацію з нього. І на жаль, цей тип носіїв, може раптово вийти з ладу.

Особисто я віддаю перевагу твердотілим накопичувачам. Вони мені подобаються, через їх “шустрість” і відсутность шуму при роботі. Але якщо ви не граєте в “важкі” ігри і не користуєтеся великими програмами, а також для вас не принципово, що ваш комп’ютер буде включатися не 20 секунд, а 60, то я думаю, що варто задуматися про те, а чи варто купувати твердотільний накопичувач і переплачувати скільки грошей?

Що краще: HDD чи SSD?
5 (100%) 1 vote[s]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *