Яку купити клавіатуру: мембранну, чи механічну? | Блог ТехноЭра

Яку купити клавіатуру: мембранну, чи механічну?

При покупці нової клавіатури для свого комп’ютера, ми як правило звертаємо увагу на: колір, кількість [ads1]кнопок, форму, присутність підсвічування і т. д. Але насправді, куди важливіший параметр – по якиму принципу, працює клавіатура. Розрізняють 2 види клавіатур (які кардинально відрізняються один від одного): мембранна і механічна.

Мембранні клавіатури

Принцип роботи мембранної клавіатури полягає в тому, що при натисканні на клавішу, мембрана замикає контакт на платі таким чином відбувається подача команди комп’ютеру. Це ті клавіатури, які найпоширеніші в даний час і вони є і найдешевшими. Основні відмінності мембранної клавіатури від механічної в тому, що її термін роботи в 3-4 менший, чим в механічних, а також потрібно натискати клавішу до кінця, щоб замкнути контакт.

Механічні клавіатури

Це досить дорогі клавіатури (так як кожна клавіша, це окремий механізм), які кардинально відрізняються за своїм принципом роботи від мембранних. Принцип їх дії полягає в тому, що вони оснащені спеціальними розмикаємими контактами, і чітким тактильним ходом (залежить, від типу клавіатури), які спрацьовують, ще до того, як клавіша дійде до обмежувача ходу. Це дає певний комфорт при наборі великої кількості тексту і в іграх. Та й механічні клавіатури, більш надійні і довговічні в порівнянні зі своїми побратимами. Навіть при дуже довгому використанні такого типу клавіатури, у вас залишаться ті ж почуття при наборі, що і були, коли ви тільки її купили.

Читайте:  Як запустити Android додаток на комп'ютері

Механічні клавіатури, в свою чергу поділяються на кілька типів, залежно від того, за яким принципом спрацьовує механізм клавіш.

Cherry MX Black

Клавіатури з таким типом клавіш, вважаються одними з кращими для ігор. Навіть при не великому натисканні, клавіша вже спрацьовує.

Принцип роботи клавіатури Cherry MX Black

Cherry MX Brown

Характеризуються не рівномірним натисканням і кліком при спрацьовуванні клавіші. Вони добре підходять як для ігор, так і для набору тексту.

Принцип роботи Cherry MX Brown

Cherry MX Blue

Характеризуються не рівномірним натисканням, наявністю зворотного зв’язку і кліком при натисканні. Такі типи клавіатур, вважаються кращими для набору тексту. Для ігор вони теж підходять, але для наступного натискання клавіші, її доведеться повністю відпустити.

Принцип роботи клавіатури Cherry MX Blue

Cherry MX Clear

Характеризуються наявністю зворотного зв’язку і кліком при спрацьовуванні. Такі типи клавіш, ще називають жорстким варіантом Cherry MX Brown, через більш виражений момент натискання і більшого зусилля. Такі типи клавіш досить збалансовані, що дає комфортно набирати тексти і швидко повторно натискати клавіші в іграх.

Читайте:  Як запустити 2 Скайпи

Принцип роботи клавіш Cherry MX Clear

Cherry MX Red

Характеризується рівномірним натисканням і тактильним зв’язком і відсутністю кліка. Технологія повторюєма в MX Black, але зусилля натискання, помітно нижчі. Такі клавіатури, дуже добре підходять для ігор, тому що досить лише не великого дотику, щоб клавіша спрацювала. Але з іншого боку – мало приємні при наборі тексту – немає зворотного зв’язку.

Роботи клавіш клавіатури Cherry MX Red

Razer Green Switch

Відносно нова розробка компанії Razer. Характеризується не рівномірним натискання, наявністю зворотного зв’язку і кліком при спрацьовуванні. Такі клавіші є збалансованими і добре підходять для ігор і набору тексту.

Клавіатури Razer Green Switch

Клавіатури з пружиною, яка згинається

Характеризуються не рівномірним натисканням, наявністю тактильного зв’язку та кліком. Технологія відрізняється від представлених вище – при натисканні, пружина стискається і в певний момент згинається в строну, що призводить до спрацьовування молоточка, який натискає на мембрану.

Читайте:  Що робити, якщо зависає гугл хром

Клавіатури, зі згинаючою пружиною

Як ви бачите, існує кілька типів механічних клавіатур. А ось яку з них купувати – вирішувати вам, виходячи з  того, як ви збираєтеся її використовувати. Але 1 можу сказати точно: з механічними клавіатурами набагато приємніше працювати, ніж з мембранними, але їх істотним мінусом – є їх вартість, яка може бути далеко не кожному по кишені.

1 thought on “Яку купити клавіатуру: мембранну, чи механічну?”

  1. Та кожен купує клаву лише під себе, і взалежності від того які має на це кошти

    Відповіcти

Leave a Comment