Чому довго включається ноутбук

Довго включається комп'ютер

Користувачі часто помічають, що чомусь через пару місяців експлуатації, максимум через півроку ноутбук вантажиться дуже довго, а іноді, не завершивши процес, навіть вимикається. Причини цього можуть бути самі різні, починаючи з засмічення системи, зараження її шкідливим кодом, або навіть технічних проблем. Далі розглянемо, чому довго включається ноутбук, а також з’ясуємо, що робити, щоб самостійно усунути більшу їх частину і прискорити завантаження.

Основні причини невиправдано тривалого включення комп’ютера або ноутбука

Якщо занадто тривале входження в робочий стан операційного середовища на ноутбуці не пов’язано з технічними причинами, то прискорити процес і відновити нормальне функціонування пристрою, навіть якщо він вимикається, можна самостійно. Зазвичай, якщо лептоп так працює ненормально, це є результатом дії однією або відразу декількох обставин:

  1. Зараження ноутбука. У цьому випадку пристрій зазвичай не тільки неспішно завантажується, але і в цілому можна помітити, що він став функціонувати неприпустимо повільно, іноді навіть вимикається.
  2. Велика кількість додатків, які автоматично завантажуються разом з Windows. Прискорити систему можна, якщо розумно змінити параметри автозапуску.
  3. Давно не проводилося обслуговування системи чому в ній і накопичилася критична кількість програмного сміття – непотрібних файлів, засмічеється різними додатками в процесі роботи, і не видаляються при деінсталяції.
  4. Для відносно старих пристроїв проблема може бути пов’язана з неправильною роботою системи охолодження, а також коли термоітерфейс (термопаста, термопрокладка) висоли і стали непридатним до використання. Іноді проблема так запущена, що пристрій вимикається саме від перегріву, не встигнувши навіть заробити як слід.

Вище були перелічені основні чинники, що негативно впливають на працездатність лептопа. Далі розглянемо, що необхідно робити, щоб на завантаження комп’ютера жодним чином не впливав час і інтенсивність його експлуатації.

Як усунути причини повільного завантаження ноутбука

Перший крок до усунення причин цієї проблеми полягає в перевірці системи надійним антивірусним додатком. Навіть якщо ноутбук захищений антивірусною програмою, кожна з них може пропустити новий вірус. Для лікування краще користуватися не засобом сканування, вбудованим в штатний антивірус, а стороннім додатком. Перерахуємо найбільш надійні безкоштовні антивірусні сканери:

  1. Dr.Web CureIt! – давно вже став популярною утилітою від розробників антивіруса Dr.Web, не вимагає установки.
  2. HitmanPro – теж ефективний сканер, функція видалення вірусів в якому доступна лише протягом 30 днів безкоштовно.
  3. Malwarebytes Anti-Malware – дуже потужний сканер, який можна встановити навіть на заражений комп’ютер.

Якщо представлені утиліти не змогли знайти шкідливий код і прискорити систему, а лептоп все одно вимикається і вантажиться дуже повільно, значить причина цього, ймовірно, криється у великій кількості сміття в автозавантаженні або у файловій системі.

Як скасувати автозавантаження непотрібних додатків

Є дуже простий спосіб прискорити завантаження ноутбука, якщо в меню автозапуску занадто багато зайвих додатків. Щоб видалити будь-яку зайву утиліту, яка автоматом працює разом з Windows, виконайте наступне:

  1. Відкрийте вікно команди «Виконати», натиснувши поєднання кнопок Win і R.
  2. Запишіть рядок «msconfig» у поле для введення, натисніть Ok.
  3. Відкриється утиліта налаштування системи, де потрібно перейти у вкладку автозавантаження.

Далі залишиться прибрати галочки навпроти назв непотрібних програм. Кожна з них вимикається поодинці, після чого система вже працює швидше. Також корисно періодично «чистити» ОС від файлового сміття. Якщо цього не робити, ноутбук буде не тільки довго «думати» при включенні, але й функціонувати з рук геть погано. Для виправлення ситуації добре підходять безкоштовні утиліти CCleaner, Clean Master і Wise Disk Cleaner.

Чому довго включається ноутбук
5 (100%) 2 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *