Чому довго включається ноутбук

Довго включається комп'ютер

Користувачі часто помічають, що чомусь через пару місяців експлуатації, максимум через півроку ноутбук вантажиться дуже довго, а іноді, не завершивши процес, навіть вимикається. Причини цього можуть бути самі різні, починаючи з засмічення системи, зараження її шкідливим кодом, або навіть технічних проблем. Далі розглянемо, чому довго включається ноутбук, а також з’ясуємо, що робити, щоб самостійно усунути більшу їх частину і прискорити завантаження.

Основні причини невиправдано тривалого включення комп’ютера або ноутбука

Якщо занадто тривале входження в робочий стан операційного середовища на ноутбуці не пов’язано з технічними причинами, то прискорити процес і відновити нормальне функціонування пристрою, навіть якщо він вимикається, можна самостійно. Зазвичай, якщо лептоп так працює ненормально, це є результатом дії однією або відразу декількох обставин:

  1. Зараження ноутбука. У цьому випадку пристрій зазвичай не тільки неспішно завантажується, але і в цілому можна помітити, що він став функціонувати неприпустимо повільно, іноді навіть вимикається.
  2. Велика кількість додатків, які автоматично завантажуються разом з Windows. Прискорити систему можна, якщо розумно змінити параметри автозапуску.
  3. Давно не проводилося обслуговування системи чому в ній і накопичилася критична кількість програмного сміття – непотрібних файлів, засмічеється різними додатками в процесі роботи, і не видаляються при деінсталяції.
  4. Для відносно старих пристроїв проблема може бути пов’язана з неправильною роботою системи охолодження, а також коли термоітерфейс (термопаста, термопрокладка) висоли і стали непридатним до використання. Іноді проблема так запущена, що пристрій вимикається саме від перегріву, не встигнувши навіть заробити як слід.
Читайте:  Що краще: HDD чи SSD?

Вище були перелічені основні чинники, що негативно впливають на працездатність лептопа. Далі розглянемо, що необхідно робити, щоб на завантаження комп’ютера жодним чином не впливав час і інтенсивність його експлуатації.

Як усунути причини повільного завантаження ноутбука

Перший крок до усунення причин цієї проблеми полягає в перевірці системи надійним антивірусним додатком. Навіть якщо ноутбук захищений антивірусною програмою, кожна з них може пропустити новий вірус. Для лікування краще користуватися не засобом сканування, вбудованим в штатний антивірус, а стороннім додатком. Перерахуємо найбільш надійні безкоштовні антивірусні сканери:

  1. Dr.Web CureIt! – давно вже став популярною утилітою від розробників антивіруса Dr.Web, не вимагає установки.
  2. HitmanPro – теж ефективний сканер, функція видалення вірусів в якому доступна лише протягом 30 днів безкоштовно.
  3. Malwarebytes Anti-Malware – дуже потужний сканер, який можна встановити навіть на заражений комп’ютер.
Читайте:  Windows 10 - вихід 29 липня

Якщо представлені утиліти не змогли знайти шкідливий код і прискорити систему, а лептоп все одно вимикається і вантажиться дуже повільно, значить причина цього, ймовірно, криється у великій кількості сміття в автозавантаженні або у файловій системі.

Як скасувати автозавантаження непотрібних додатків

Є дуже простий спосіб прискорити завантаження ноутбука, якщо в меню автозапуску занадто багато зайвих додатків. Щоб видалити будь-яку зайву утиліту, яка автоматом працює разом з Windows, виконайте наступне:

  1. Відкрийте вікно команди «Виконати», натиснувши поєднання кнопок Win і R.
  2. Запишіть рядок «msconfig» у поле для введення, натисніть Ok.
  3. Відкриється утиліта налаштування системи, де потрібно перейти у вкладку автозавантаження.

Далі залишиться прибрати галочки навпроти назв непотрібних програм. Кожна з них вимикається поодинці, після чого система вже працює швидше. Також корисно періодично «чистити» ОС від файлового сміття. Якщо цього не робити, ноутбук буде не тільки довго «думати» при включенні, але й функціонувати з рук геть погано. Для виправлення ситуації добре підходять безкоштовні утиліти CCleaner, Clean Master і Wise Disk Cleaner.

Leave a Comment