Як перейти з Windows 32 біт на 64 біт

Передісторія

Всім привіт! Попереджаю всіх і відразу: я не комп’ютерний геній і навіть не професіонал в комп’ютерній сфері: я просто користувач, який використовує комп’ютер як робочий інструмент для добування $ в Інтернеті. Мене не цікавить: що там і як влаштовано (мене трохи інші речі цікавлять). Але, іноді все таки доводиться розкривати цю “чорну коробочку” і чистити все там від пилу і міняти термопасту (це все, що я роблю зі своїми комп’ютерами). А-а, ще іноді, доводиться перевстановлювати Windows. Тому прошу: не потрібно в коментарях гадити і говорити типу: фу-фу, так це все просто, як можна про таке взагалі писати? Якщо ви це знали і для вас це все як 2х2 – йдіть повз. Так як ця стаття для самих-самих новачків, або для таких як я (яким все одно, що як все влаштовано – аби працювало).

Чому замість 8 ГБ оперативної пам’яті, відображається тільки 4 ГБ?

Коли я зрозумів, що 1 з моїх комп’ютерів морально застарів, тому що в ньому слабенький процесор і тільки 4 ГБ! оперативної пам’яті (як в моєму телефоні), вирішив йому трохи допомогти, прикупивши планочку оперативки на aliexpress. Яке було моє щастя, коли мені прийшла заповітна “пам’ять”, і я її вставив і в комп’ютері нічого не “гахнуло” і він навіть включився. Але моя радість була зовсім не довгою. Клікнувши правою кнопкою мишки на ярлику “мій комп’ютер” я виявивши наступний напис: встановлено 8 ГБ, використовується 3.5 ГБ. Почав “гуглити”. Виявилося, що швидше за все проблема в тому, що у мене встановлена 32 бітна версія Windows, а вона ну ніяк не може тягнути більше 4 ГБ оперативної пам’яті. Ось тут ми плавно підходимо до питання: як перейти з 32 бітної Windows на 64 бітнну і при цьому при всьому, бажано зберегти ліцензію (якщо вона взагалі у вас є).

Перехід з Windows 32 bit на 64 bit.

Перше що вам потрібно зробити, це перевірити чи підтримує ваш процесор 64 бітні операційні системи. Для цього, клікаєте правою кнопкою миші по ярлику “Мій комп’ютер” і вибираєте меню “властивості”.

Читайте:  Що краще: HDD чи SSD?

властивості комп'ютера

І якщо ви там побачите інформацію, що у вас встановлена ​​32 бітна версія ОС на базі 64 бітного процесора (як в моєму випадку), то у вас є ще шанс встановити Windows 10 64 біт. Якщо ж у вас 32 бітний процесор, то можете закривати цю сторінку і починати збирати гроші на новий комп’ютер, так як встановити 64 бітну ОС вам вже не вийде.

Далі, вам слід дізнатися, чи підтримує ваше “залізо” роботу з наступними технологіями: PAE, SSE2, NX і CMPXCHG16b.Програма CPU-Z

Щоб дізнатися цю інформацію, завантажуєте і встановлюєте програму CPU-Z. Якщо з підтримкою цієї технології все ОК – продовжуємо.

Чи збережеться ліцензія при переході з Windows 32 біт на Windows 64 біт?

Моя відповідь: і так, і ні. Чому? Якщо ж ви купили наприклад ноутбук з уже встановленою ОС, то швидше за все, у вас не буде можливості безкоштовно перейти на 64 бітну версію Віндовс. Якщо ж ви купували операційну систему на диску, або активували за допомогою цифрових прав (електронна ліцензія) – сміливо можете приступати до процесу переходу на 64 бітну версію Windows.

Читайте:  Чому довго включається ноутбук

Що нам потрібно зробити далі:

 1. Підготувати відформатовану флешку мін. на 4 ГБ.
 2. Завантажити з сайту Microsoft утиліту “MediaCreationTool”.
 3. Підготувати * .iso файл 64 бітної Windows 10.

Створюємо завантажувальну флешку.

 1. Вставте відформатовану флешку у ваш комп’ютер
 2. Запустіть утиліту MediaCreationTool
 3. Не дивлячись на те, що вам потрібно оновиться, ви все одно вибираєте опцію: “створити носій для іншого комп’ютера”.
 4. Тут не забудьте зняти галочку з “рекомендовані параметри”, так як ви автоматично можете встановити 32 бітну версію.
 5. У рядку “архітектура” виберіть x64Встановлюємо Windows 64 біт
 6. Можете вибрати бажану мову.
 7. Якщо для створення завантажувальної флешки ви використовуєте іншу програму, то виберіть опцію: “ISO-файл”. В цьому випадку, майстер установки завантажить ISO-файл для запису в іншій програмі.
 8. Щоб відразу встановити образ на флешку, виберіть перший варіант.Установка відовс з флешки
 9. Виберіть потрібний знімний носій для запису образу.
Читайте:  Чи варто встановлювати антивірус на Windows 10 у 2019 році

Через кілька хвилин, Windows 10 64 біт, буде встановлена ​​на вашій флешці. Далі, ви можете приступати до “чистої” установки Windows, так як ви вмієте це робити за допомогою завантажувальної флешки.

Увага!!! В процесі установки Windows попросить вас ввести ключ активації – пропустіть цей крок, тому що він повинен автоматично активуватися після установки при першому підключенні до Інтернету.

Як бачите, перехід з 32 бітної версії на 64 версію Windows, не такий вже й складний і що найголовніше, в більшості випадків ліцензія зберігається.

Leave a Comment