Чи варто встановлювати антивірус на Windows 10 у 2019 році | Блог ТехноЭра

Чи варто встановлювати антивірус на Windows 10 у 2019 році

Чи варто ставити Антивірус на Windows 10

Операційна система Windows десятого покоління, незважаючи на неоднозначне ставлення до неї деяких категорій користувачів, все міцніше освоюється на комп’ютерах десятків мільйонів користувачів по всьому світу. Варто тільки трохи звикнути до «Десятки» щоб оцінити її зручність в роботі і відчути всі запропоновані розробниками нововведення. Зручностей і переваг дійсно чимало: це і покращений інтерфейс, і підтримка браузером Edge всіх новітніх розробок, передових технологій, і численні додаткові пропозиції. Звичайно ж, передбачений в ОС від Microsoft і вбудований антивірусний захист, про який ми поговоримо трохи пізніше.

Платні та безкоштовні антивіруси під Windows 10

Користувачі, які не так давно перейшли на останню версію операційної системи, нерідко задаються питанням про необхідність встановити антивірус для Windows 10 . На ринку є безліч різних пропозицій, розроблених спеціально для захисту комп’ютера. Є безкоштовні версії, які будь-хто може завантажити і встановити не витрачаючи на це ніяких грошей. Ці антивірусники трохи можуть поступатися по функціональності платним, або ж можуть пропонуватися з вбудованою рекламою. Можна вибирати і платні антивіруси. Найбільш поширеними і популярними у користувачів програмами захисту комп’ютерів від вірусів, є:

 • Kaspersky Lab.
 • Avast.
 • AhnLab.
 • AVG.
 • ESET, і інші.

А чи потрібен взагалі антивірус на Windows 10,  чи розробники передбачили власний захист для програмного забезпечення, і якщо так, то наскільки він надійний і ефективний.

Вбудований антивірус у Windows 10, що це?

Власний антивірус у Windows 10 є, Microsoft створила досить ефективну програму, яка дозволяє захиститися від практично всіх відомих вірусів. Починаючи з восьмої версії операційна система в обов’язковому порядку комплектується вбудованою системою захисту і безпеки.

Читайте:  Оновится до Windows 10, можна безкоштовно

Деякі користувачі, які звикли до використання платних антивірусних програм, за звичкою довіряють тільки їм і встановлюють різні версії Касперського, інших популярних програм. Наскільки це ефективно і доцільно, вирішує кожен самостійно. Для одних – це справа звички, інші прагнуть забезпечити максимальну надійність, ефективність захисту свого комп’ютера і всієї інформації, що зберігається на пристрої.

Рівень надійності

Програма антивірус у Windows 10 – Windows Defender, новітня версія Microsoft Security Essentials, є безкоштовним продуктом, розробленим в компанії. Зовсім недавно цей продукт пропонувався як окремий компонент програмного забезпечення, зараз антивірус – обов’язковий елемент ПО, вбудований в операційну систему. Defender гарантує користувачам вищий ступінь захисту від більшості видів існуючих реально загроз в Мережі.

Читайте:  Що краще: HDD чи SSD?

Порівняльний аналіз і результати проведених численних тестів показують, що Defender ефективно справляється з різними видами загроз і забезпечує захист:

 • Атак нульового дня (Real-World Testin) – на рівні 98%
 • Переважаючих в мережі загроз (Reference set) – 99,9%

«Бездоганний» Касперський має стовідсоткові результати за цими показниками. Але відставання Windows Defender мінімальне і зовсім не критичне. А якщо врахувати, що Касперський – платний антивірусник, то вигода від використання вбудованого захисту стає ще більш очевидною.

Правильне рішення

Звичайно, чи потрібен антивірус на Windows 10 додатковий (платний/безкоштовний) – вирішує кожен користувач самостійно. В цілому, використовувана в ПО «десятки» утиліта забезпечує надійний захист ПК і на мою думку, легко справляється з покладеними на програму завданнями. Програма регулярно оновлюється, все відбувається в автоматичному режимі. Якщо дотримуватися деяких рекомендацій з безпеки:

 1. Не відкривати підозрілі вкладення в пошті.
 2. Не користуватися зламаними програмами
 3. Не встановлювати підозрілі плагіни
 4. Регулярно оновлювати ПО
Читайте:  Як перейти з Windows 32 біт на 64 біт

то цілком можна обійтися без додаткового антивіруса (як роблю я). Я це говорю тому, що більшу частину свого життя проводжу в мережі і відвідую в день сотні сайтів, а також встановлюю багато різних програм і ще ніяких серйозних загроз не відчував, захищаючись тільки захисником віндовс. Раз на півроку встановлюю “Касперського”, щоб переконатися, що жодна зараза не проникла в систему.

А ви користуєтеся антивірусами сторонніх розробників (якщо користуєтеся, то якими), чи тільки вбудованим? Напишіть про це в коментарях. 

Leave a Comment