Як я став співучасником шахраїв | Блог ТехноЭра

Як я став співучасником шахраїв

У цей не простий час, кожен заробляє як може. Хтось працює на заводі, хтось в Інтернеті, ще хтось за кордоном. Але є люди, яким не подобається ні 1 із цих варіантів роботи – вони не хочуть працювати. Працювати не хочуть, але їсти то хочеться. Ось тому такі люди шукають наживу, серед довірливих людей, щоб їх обдурити і себе цим забезпечити.

В останні десятиліття, розвиток Інтернеті дуже сильно пішов вперед. Тепер ним не здивуєш, навіть жителів маленьких сіл. Але на жаль, не досвідчені користувачі Інтернету не знають/не хочуть знати, як уберегти себе від шахрайства в глобальній мережі. А от у свою чергу, шахраї знають життєву мудрість, що “без лоха життя погане”  і цим користуються.

Далі, я хочу розповісти історію про те, як я став допомагати шахраям (сам цього не знаючи), в їх темних справах.

Власне, в Інтернеті я вже не перший рік і чув про різні способи шахрайства. Навіть були випадки, коли мене намагалися обдурити, тими способами про які я раніше вже чув.

Моя історія…

Займаюся я в житті різними справами: створюю і просуваю сайти, продаю електроніку, веду цей блог, а також надаю посередницькі послуги при купівлі/продажі електронних товарів (доменів, сайтів, акаунтів і т. д.).

Читайте:  Як безкоштовно отримати +2 ГБ в Google Drive

Коли я тільки почав надавати послуги гаранта угод, на одному з форумів, до мене звернувся чоловік, який нібито хотів продати аккаунт на відомому форумі. Домовилися про те, що покупець покладе гроші на мою карту “Приватбанку”, а я цю суму (за вирахуванням свого %, переведу продавцю). Листування з продавцем і покупцем, буде вестися, в Скайпі.

Списалися ми в Скайпі і там я дав № своєї банківської картки на яку покупець повинен був покласти гроші. Якщо я не помиляюся, то на другий день, мені гроші надійшли на карту і людина відписалася в скайпі, що готова почати операцію. Сюди ж в чат запросили “покупця”. У мене відразу виникло відчуття, що щось не так у цій угоді, оскільки акаунт був взагалі звичайним, але мене продавець запевнив, що в нього на цьому форумі працює знайомий, який може “клепати” акаунти з преміум функціями – я повівся. Після цієї Фейкові продажі, мене попросили перевести гроші на QIWI гаманець (мені потрібно було поміняти гроші з Привату і в рублях перевести на гаманець продавця, що я і зробив).

Читайте:  Як видалити сторінку в контакті назавжди

Друга угода, була дуже схожа, але вже з аккаунтом на іншому сайті. Цей акаунт, у мене теж викликав підозру, але угоду все таки провели.

Аж потім, коли сказали, що скоро буде угода набагато більші 2-х попередніх, я почав аналізувати “що до чого”.

І ось до якого я прийшов висновку:

Шахраї виставляють в Інтернеті товари, які вони нібито хочуть продати, але цих товарів насправді у них взагалі немає. А ось людина, яка дійсно хоче купити даний товар, списується з шахраями і домовляється про покупку. Після чого, шахрай дає покупцеві № моєї карти (яка відкрита на мої паспортні дані), для оплати товару. Я в свою чергу, міняю ці гроші на QIWI і переказую їх на анонімнний гаманець шахраїв в даній системі. В даному випадку, шахрай/шахраї не залишає ніяких слідів про себе, і все виглядає так, як ніби я обманув покупця.

Як я остаточно переконався в тому, що це шахрайська схема?

Коли ми проводили другу “угоду”, то покупець переводив гроші, не через термінал самообслуговування (як у першому випадку), а через Інтернет банкінг, де в примітці вказав, що це оплата за товар на такій-то дошці. Коли я відкрив цю дошку, то виявилося, що там продавалося зовсім інше (Не аккаунт, не профіль), а реальний товар.

Читайте:  Як купляти на Аліексперс

Після цього, я трохи нервував думаючи, що покупці можуть написати заяву в міліцію. Але максимум, що мені б загрожувало в даній ситуації, це те, що довелося б повернути всі гроші, які я вже переказав шахраям. Довести те, що я когось обманював – ніхто б не зміг, тому, що я з покупцем не переписувався і його не обманював. Але Слава Богу, все обійшлося. Після цього випадку, я вже більш уважно ставлюся до подібних “угод”.

Так, що хлопці і дівчата будьте уважні в мережі і перевіряйте кому ви переводите свої гроші. Найкраще, замовляйте товар, з оплатою при отриманні. Це хоч дорожче, але ви отримаєте те, що купували. Як говорить народна мудрість: краще синиця в руках, ніж журавель у небі.

7 thoughts on “Як я став співучасником шахраїв”

 1. Друзі, а про які шахрайські схеми чули ви? Пишіть в коментарях, щоб чесні люди не велися на різні сумнівні схеми.

  Відповіcти
 2. На всім відомому сайті OLX мій колега довірився шайхраям та перекинув на карточку суму 20 тис грн) як оплату за запчастини для обладнання) Не знаю, як ця покупка обійшла наш фінансовий відділ, але маємо те, що маємо…. Звісно що товар ми не отримали, кошті тим паче… Пишу заяву в поліцію, а також в прокуратуру для контролю… І хоч 20 тис не помітна сума для великих тов, але судячи з спілкуванням з особою телефон якої показує реєстр за кодом єдрпоу як телефон тов- продавця, ми не перші були ошуканими) Телефон цієї жінки був вказаний як телефон товариства. Я більш як переконаана, що її тел там опинився справді випадково. Бо вона охоче відповідає , що в 1 тиждень їй масово почали теелфонувати з такою ж пролемою як у нас….станом на сьогодні вона й тел змінитине може, оскільки вносити дані про зміну інфо про тов може лише саме товариство….

  Не довіряйте подібним порталам чи будь – яким іншим. А якщо нааіть і відбувається така операція, то лише оплата по отриманні)

  Відповіcти
 3. Замовив запчастину до автомобіля, також перекинув гроші, злодій посилався на відсутність запчастини в Україні та що не буде замовляти без грошей. Через два дні ні грошей ні запчастини, на номері встановлена переадресація, правда номер змінив, у моєму випадку +380734378572, також цей номер є у вайбері.

  Віктор Зенонович – аферист. номер карти на яку скидав гроші – *** 7834.

  Шкода, що в нашій країні маючи інформацію про людину та докази злочину немає кому покарати людину.

  Відповіcти
  • Змушений був видалити персональні, дані бо не маю права їх публікувати.

   Відповіcти
 4. Добрий день, також попалась на шахраїв, відпрацювала весь місяць щоб хтось з мої картки забрав усю зарплату

  Відповіcти
  • Можете описати детельніше, як сталося? Що в банку кажуть з цього приводу?

   Відповіcти

Leave a Comment