Як зареєструвати IMEI телефона | Блог ТехноЭра

Як зареєструвати IMEI телефона

Багатьом можливо відомо, що imei телефонних апаратів в Україні можуть можуть мати статуси: “білий”, “сірий”, “чорний”.

Що означає, imei телефону в “білому списку”? 

Це означає, що ваш телефон ввезений на територію України абсолютно легально зі сплатою ПДВ і митних зборів і imei такого телефону внесений у базу Укрчастотнагляду, як легальний телефон.

Що означає, imei телефону у “сірому списку”?

А це означає, що даний телефон куплений за кордоном, або ж телефон ввезений на територію України “сірим способом” (не сплачено відповідні податки і т. д.), Тобто, ввезення не оформленене належним способом.

Якщо ж ви виявите, що телефон який ви збираєтеся купувати знаходиться в чорному списку – ні в якому разі не купуйте такий телефон. Оскільки швидше за все – він вкрадений і подано заяву в міліцію.

Читайте:  Як зробити розсилку смс, через телефон

Вже протягом кількох років наш уряд каже, що телефони у “сірому” та “чорному” списку будуть відключатися від мережі мобільних операторів. Але це все так і залишається поки обіцянкою.

Особисто я думаю, що телефони, які будуть знаходиться у сірому списку на той момент, коли почнеться відключення – ніхто відключати не буде. Відключатимуть тільки ті телефони, які будуть зареєстровані вже після прийняття відповідного закону. Якщо коротко, то людям, які в даний момент користуються “сірими” апаратами – не варто ні про що турбуватися. 

Але якщо ви все таки хочете зареєструвати телефон (або інший пристрій, в якого є imei), який куплений у закордонному Інтернет-магазині, або Аукціоні , то я розповім як це зробити.

Читайте:  Збільшуємо швидкість пошуку спутніків GPS

Для реєстрації imei вашого пристрою, у базі Укрчастотнагляду вам знадобиться:

 1. Вирізана митна декларація з посилки (типу CNN22 або CNN23 ). Дуже важливо, щоб у декларації було правдиво вказано, що це телефон, модем і т. д. А також більш-менш правдива ціна.
 2. Номер відстеження з посилки.
 3. Адреса доставки з посилки. (Дані в адресі доставки, повинні збігатися з вашими паспортними даними)
 4. Копії основних сторінок паспорта.
 5. Заповнену заяву на реєстрацію imei. (Лінк буде у кінці статті)

І всі ці документи, потрібно відправити рекомендованим листом в Київ за адресою:  (м Київ, пр-т Перемоги, 15-й км, індекс 03179).  Приблизно, через 2 тижні ви можете переглядати на їхньому сайті, чи внесений ваш imei в “білу базу”. Після того, як imei буде в базі, вам також прийде офіційна відповідь у листі.

Читайте:  Інструкція по прошивці смартфону Hummer H1+

Зразок заяви на додавання imei у базу УДЦР

15 thoughts on “Як зареєструвати IMEI телефона”

 1. Прекрасно! А що робити роззявам, які купили “сірий” телефон в магазині? Конкретно, в АЛЛО?

  Відповіcти
  • Я в киевстар купил в Киеве, он сламался и по гарантии они его нехотят чинить.Но я незнал что он серый, только узнал.

   Відповіcти
 2. Олена wrote:

  Прекрасно! А що робити роззявам, які купили “сірий” телефон в магазині? Конкретно, в АЛЛО?

  1. Змиритися з цим, і продовжувати користуватися далі. Наприклад, у мене уже 2 “сірий” телефон, який ніхто не блокує.
  2. Піти в магазин і повернути його. Покупець має право повернути телефон, протягом 14 днів, з моменту покупки. Звісно, що в магазині будуть пручатися і не захочуть його приймати. Тому я би сказав, що почну “рекламувати” їх магазин в Інтернеті зі всіма доказами, що вони продають “сірі”. Я розумію, як би телефон купили в якомусь малесенькому магазинчику, або на ринку, а це ж “Алло”!

  Відповіcти
 3. Пройшло більше 14 днів. Річ не в тому, що заблокують, цього я не боюся. Мені гидко, що АЛЛО вважає покупця бидлом. І навіть на думку не спало перевіряти, бо це ж АЛЛО!

  Відповіcти
 4. @ Олена:
  Я також напевно би не перевіряв, якби купив телефон в такому магазині. Я думаю, що варто написати в книгу скарг (через сайт), а якщо це не допоможе, то “розтрубіти” про це на кількох відомих форумах (для того, щоб люди знали, де не варто купляти).

  Відповіcти
 5. @ nikone:
  а згідно закону, можна повернути телефон якщо сірий

  Відповіcти
 6. Инна wrote:

  @ nikone:
  а згідно закону, можна повернути телефон якщо сірий

  Я думаю, що до цього не дійде. Просто, якщо ви скажите, що телефон “сірий”, то Вам відразу повернуть гроші, або поміняють на інший. В цьому випадку ніхто не буде “випробувати свою долю”.
  Якщо продавець не хоче міняти, то треба кликати директора – той точно поступить як треба.

  Відповіcти
 7. Я от хочу купити телефон у Німеччині, і потім вертатися в Україну і ним користуватися, але телефон хочу замовити на amazon.de
  Чи буде він працювати? І чи потрібно зареєструвати його?

  Відповіcти
 8. @ Софія:
  Ви сміливо можете купляти телефон за кордоном і він прекрасно працюватиме в Україні.
  Реєструвати такий мобільний апарат не обов’язково, тому, що їх ще до цього часу не блокують і навряд чи це будуть робити, тому, що це трохи схоже на диктатуру (Закон розроблявся, ще за Януковича).
  Скажу навіть більше: серйозні українські магазини, частенько продають “сірі телефони”, тобто такі, які не зареєстровані по всіх правилах, а отже ввезені нелегально. Але якщо у Вас будуть всі необхідні документи, то можете зареєструвати, бо ви нічого не програєте (послуга безкоштовна).

  Відповіcти
 9. Я купил Мейзу ю20 в магазине киевстар, через 4 месяца на дисплее появились полосы.Придя в магазин по гарантии они меня отправили в сер,центр.
  В сервисном центре куда они меня отправили мне сказали что договора на модель мейзу о гарантийном ремонте у них нету.Я вернулся в магазин и они были вынуждены у меня его принять.По оканчанию 14дней гарнтийного ремонта который был указан в акте о приеме,который они мне выдали Я приехал узнать что с моим апаратом, ведь уже прошло 14дней за которые вы должны мне были его починить.Они что то долго искали, куда то звонили
  В итоге достали мой телефон я так понял он дальше магазина некуда не ездил
  не в какие сер,центры и сказали что мы не починили.По какой причине тоже нечего вразумительного не сказали, я попросил заключение сер,центра они мне сказали что дать такого не могут.На акте просто написали что вернули апарат в том же состоянии.Я приехал дамой и написал заявление на директора киевстара о возврате денежных средст за некачественый товар.Заявление они приняли но попросили у меня имел телефона,я сначала не придал этому значения но потом решил проверить серый он или белый, оказалось что в базе его нету.Теперь я думаю что делать и зачем они у мне взяли его имел.В заявлении я указал что бы разсмотрели в течении трех дней, сегодня только второй пошол.Я уже хочу опять ехать туда и начать скандалить что оказуется он ещо и серый.Посоветуйте что делать?

  Відповіcти
  • Пробуйте писати про цю проблему на різних форумах і на офіційних сторінках в соціальних мереж компанії Київстар. Я думаю, що їм зайва антиреклама ні до чого, враховуючи той факт, що телефон “сірий”. Також не забувайте додавати документи, які підтверджують факт покупки даного апартату саме в “Київстарі”.

   Більше я навіть не знаю, що Вам порадити – тільки розголос даної проблеми. Тому, що тягатися по судах з такою компанією – собі дорожче.

   Відповіcти
  • Тому я віддаю перевагу покупкам в Китаї. В цьому випадку я розумію, що я купляю “сірий” товар і без гарантії (як і в Україні), тільки на порядок дешевше.

   Відповіcти
 10. Купил новую плату телефона,с ней были imai коды ,но их нет в базе.Что делать?

  Відповіcти
  • Не обращать на это внимания, так как сделать что-то с этим вы вряд ли сможете. Просто пользуйтесь телефоном как и раньше. Я вообще, теперь купленные в Китае телефоны не регистрирую.

   Відповіcти
 11. Месяц назад купила телефон в рассрочку в магазине Ельдорадо Huawei P30 lite. Вчера лащила в интернете нашла статьи про “серые” телефоны. Проверила. Находится в “сером” списке. Что делать? Имею ли я право вернуть в магазин с учётом того, что взят в рассрочку?

  Відповіcти

Leave a Comment