Небезпеки Pokemon Go | Блог ТехноЭра

Небезпеки Pokemon Go

Всі ви чули, можливо навіть вже грали в гру Pokemon Go, яка б’є всі рекорди пошукових запитів. Але вона офіційно вийшла тільки в 40 країнах і в цьому списку поки немає України, Білорусі та навіть Росії. Тому з’являються різні “легенди” про небезпеку даної гри.

Pokemon Go небезпека

Небезпека гри Pokemon Go, на думку джерела яке мені не відоме

Десь можливо тиждень тому, в одній із соціальних мереж, я знайшов цікавий пост про небезпеку Pokemon Go.

Якщо бути коротким, то суть статті наступна: гра не безпосередньо належить Гуглу (сам не перевіряв, але можливо так і є). А як відомо, Гугл об’їхав практично всю планету і все і вся сфотографував для свого сервісу Google Maps. Але що йому поки не вдалося, так це залізти в наші будинки, квартири, на секретні військові об’єкти, парламенти різних країн. І тут виходить гра, яка моментально набирає популярність, але для того, щоб “спіймати покемона”, вам потрібно включити гео локацію, камеру і Інтернет. Таким чином, ви зможете “показати” все, що знаходиться навколо вас в: квартирі, парламенті, або десь на військовому об’єкті. Таким чином, якщо хтось захоче дізнатися, що зараз відбувається в будівлі “Верховної Ради”, тут же повідомлять, що поблизу є Пікачу і всі побіжать його ловити, включивши при цьому камери в смартфонах. 

Ну, що ж, це цікава думка, але це не перша гра, яка використовує гео-локацію, Інтернет і камеру. Просто Pokemon Go – перша гра з елементами доповненої реальності, яка отримала таку популярність. Але також чомусь ніхто в тій статті не говорить про те, що “покемонів” можна ловити і без включеної камери, просто все буде не так реалістично.

Читайте:  Огляд смартфона Doogee X7 PRO

Чому нікому не потрібно стежити за вами за допомогою Pokemon Go

Як відомо, практично всі люди цивілізованих країн, мають в своєму розпорядженні, як мінімум 1 смартфон на базі Android, або iOS. Сподіваюся, що пояснювати не потрібно країну походження цих операційних систем? А-а-а, ще забув про Windows, на якому напевно 95% комп’ютерів працюють. Якби комусь потрібно було за нами стежити, то чому це не можна було б зробити за допомогою перерахованих вище операційних систем? Також є безліч різних програм, які розроблені тими ж компаніями, що і створили вищезгадані ОС, за допомогою яких, вони теж могли б: прослуховувати вас, дивитися через вашу камеру, записувати розмови і т. д. Навіщо винаходити велосипед, якщо все вже винайдено?

Читайте:  Як зареєструвати IMEI телефона

Тут є 2 теорії:

  1. Вони вже давно все про нас знають.
  2. Ці компанії (Google, Apple, Microsoft), дуже дорожать своєю репутацією. Адже в світі є чимало дуже розумних людей, які аналізують код цих ОС (наприклад, ті ж самі розробники антивірусних програм), і якби вони щось таке б виявили, то могли б завдати просто нищівного “репутаційного удару”, компанії-шпигуну.

Що ж стосується секретних об’єктів, то хіба дозволено на їх територію заходити з телефоном? Щось я сумніваюся. Але навіть якщо на хвилинку припустити, що гра стежить за нами, то чого мені боятися, якщо я нічого не приховую?

Справжні ризики Pokemon Go

А ось зараз, я хочу розповісти про більш реалістичні ризики цієї гри (це в першу чергу стосується тих країн, де вона, ще офіційно не вийшла). І так, ви почули про цю гру і дуже сильно хочете у неї пограти, але от біда: ви заходите в Play Market і її там немає. Але ви не “опускаєте руки” і йдете в пошукову систему і задаєте запит: скачати Pokemom Go для Android.  Завантаживши інсталяційний файл на свій пристрій, ви відкриваєте, щоб встановити, система запитує: встановити додаток з невідомого джерела (ви дуже хочете вже грати ) – натискаєте “Так”. Після установки ви починаєте грати, і ніби все добре…

Читайте:  Знімаємо обмеження на відправлення смс в Android

Але часто люди, які скачують додатки з неофіційних джерел, не розуміють на яку небезпеку себе наражають. Адже над тією самою грою з неофіційного джерела, могли попрацювати злочинці, і в її коді, що завгодно додати/змінити. З цієї хвилини, вони можуть вас прослуховувати, включати камеру, зчитувати всю інформацію яку ви набираєте на смартфоні і т. д. Все залежить тільки від того, що вони хочуть отримати від вас і яку мету собі поставили. Також не виключено, що ви зі свого пристрою заходите в Інтернет-банкінг, дані від якого можуть потрапити в не дуже хороші руки. І ось цим людям, плювати хотілося на репутацію якоїсь там компанії. Ось чого треба боятися.

Також є інші ризики, які пов’язані з “покемонами”, які можуть завдати шкоди вашому здоров’ю. Дивіться відео і думайте, щоб з вами таке не сталося.

Ролик про небезпеку Pokemon Go

І якщо після цього всього, ви ще не передумали встановлювати Pokemon Go до офіційного виходу, то ця стаття для Вас.

Leave a Comment